Śladami Św. Pawła – Malta

Rodzaj wycieczki Pielgrzymki
Typ wycieczki last minute
Czas trwania wycieczki Wielodniowe
Wielkość grupy Od 2 Do 10 Os. Od 11 Do 20 Os. Od 21 Do 30 Os. Od 31 Do 40 Os. Pow. 41 Os.
Wyżywienie pelne
Liczba dni 8

Szczegóły

9:30 spotkanie na lotnisku w Gdańsku. Odprawa i przelot na Maltę. Przylot 14:45. Przejazd do Mellieha, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, msza święta w sanktuarium, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie. Przejazd do Valletty, zwiedzanie: Katedra św. Jana, Pałac Wielkiego Mistrza, Ogrody Barracca, kościół Św. Pawła z relikwiami świętego. Przejazd do Mdina i Rabat, zwiedzanie: Kościół i grota św. Pawła, gdzie apostoł był przetrzymywany po rozbiciu się statku w 60 roku, schrony z czasów II wojny światowej wraz z dawnymi katakumbami, ogrody botaniczne w San Aston, kościół w Mosta. Kolacja i nocleg.

Śniadanie. Przeprawa promowa na wyspę Gozo, zwiedzanie (odkryty autobus z polskim przewodnikiem audio): prehistoryczna świątynia Gigantija, Dwejra – Lazurowe Okno. Sanktuarium Maryjne w Ta Pinu, Victoria – stolica wyspy Gozo, Xewkija Church, Powrót promem na Maltę, kolacja i nocleg.

Śniadanie. Następnie rejs na wyspę św. Pawła, msza święta i dalszy rejs na Comino, całodniowy rejs na Comino, po drodze krótkie postoje w interesujących miejscach na podziwianie pięknych, naturalnych formacji skalnych Blue Lagoon. Kolacja i nocleg.

Śniadanie, dzień wolny, odpoczynek przy basenie hotelowym, lub nad morzem , czas na indywidualne zwiedzanie, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie. Zwiedzamy południowo-wschodnią cześć Malty: min. Sliema, przejazd dookoła Valletty i dalej na południową część Wielkiego Portu przez Birgu/Vittorioza, Cospicua, Kalkara (możliwe zwiedzania cmentarza gdzie są groby polskich żołnierzy lotników i marynarzy poległych w obronie Malty), miejscowość Tarxien, przejazd dalej na południe do rybackiej wioski Marsashlock, która słynie z wielu restauracji serwujących owoce morza. Przerwa na relaks nad morzem. Dalsza trasa prowadzi na południowy brzeg wyspy aż do Blue Grotto, rejs małymi łódkami do błękitnych grot. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd do Sliemy, rejs statkiem po portach Sliemy i Valletty (Grand Habour, Valletta, Vittorioza, Kalkara, od strony wody), czas wolny w Sliemie, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Wczesne wykwaterowanie, (śniadanie w postaci kanapek) transfer na lotnisko, 7:50 odlot do Polski, 11:05 przylot do Gdańska.

CENA PIELGRZYMKI ZAWIERA:
 • - 7 noclegów w hotelu 3* na Malcie w pokoju 2-os ze śniadaniem
 • - 7 obiadokolacji w hotelu ( jeden hotel podczas całego pobytu)
 • - 6 śniadań, śniadanie na wynos ( w dniu wylotu do Polski)
 • - transfery autokarowe zgodnie z programem
 • - opiekę polskiego pilota oraz przewodnika
 • - ubezpieczenie KL i NNW
 • - przelot na trasie Gdańsk – Malta - Gdańsk z bagażami podręcznymi
CENA NIE ZAWIERA:
 • wstępów do wybranych obiektów
 • opłat promowych
 • rejsów statkami
 • opłat za przewodnika – koszt 160 EUR/os. - opłata obligatoryjna - płatne u pilota na Malcie.