Rumunia i Mołdawia- 8 dni

Rodzaj wycieczki Pielgrzymki
Typ wycieczki last minute
Czas trwania wycieczki Wielodniowe
Wielkość grupy Od 2 Do 10 Os. Od 11 Do 20 Os. Od 21 Do 30 Os. Od 31 Do 40 Os. Pow. 41 Os.
Wyżywienie pelne
Liczba dni 8

Szczegóły

Spotkanie na lotnisku w Gdańsku o godz. 7.00, wylot z Gdańska o godz. 8.55, przelot do Rumunii. Lądowanie w Bukareszcie o godz, 14.20. Przejazd z Lotniska do centrum miasta, zwiedzanie w formie spaceru. Zobaczymy: Calea Victoriei – zdecydowanie jedną z najważniejszych ulic starego miasta, oraz zlokalizowane przy niej liczne zabytki: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie – siedzibę filharmonii, Pałac Primaveri i Pałac Cotroceni – siedzibę prezydenta. Odwiedzimy wnętrza Pałacu Parlamentu. – drugim co do wielkości budynku na świecie. Przejazd w okolice Tulcea. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd do Tulcea i niezapomniany rejs statkiem po Delcie Dunaju – która wpisana jest na światową listę dziedzictwa UNESCO. Obszar pełen bagien, pływających wysepek z trzciny i piachu daje schronienie 300 gatunkom ptaków i 160 gatunkom ryb. Czeka na nas niezapomniany rejs statkiem po tym fascynującym terenie. Przepłyniemy przez Kanały Sulina, Mila 35 oraz Sireasa wprost do rezerwatu pelikanów na jeziorze Nebunu. Na pokładzie statku będziemy mogli skosztować lokalnego wina. Po rejsie udamy się do Muzeum Delty Dunaju, gdzie zapoznamy się z działalnością tutejszych rybaków oraz zobaczymy niezwykłe akwarium z korytarzami, dzięki którym można poczuć się, jakby się było pod wodą. Przejazd do hotelu w okolicach Galati. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd do Mołdawii. Zwiedzanie stolicy kraju: Kiszyniowa. Wycieczka panoramiczna po historycznym centrum miasta: Cerkiew Narodzenia Pańskiego, Cerkiew Mazarakijowska oraz drewniana Cerkiew Michała Archanioła a także Łuk Triumfalny oraz Ratusz oraz Pomnik Stefana Wielkiego III. Plac Wielkiego Spotkania Narodowego oraz Opera Narodowa i Pałac Prezydencki. Przejazd do hotelu w okolicach Kiszyniowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Cricova wraz z degustacją (dodatkowa opłata 32 Euro). Winiarnia Cricova – jest prawdziwym, podziemnym miastem, które ma ponad 80 km długości i dużą liczbę ulic, alej i bulwarów. Ulice noszą nazwy przechowywanych na nie gatunków wina: Cabernet, Aligote, Riesling czy Sauvignon. Winiarnia Cricova jest ogromnym labiryntem, w którym można łatwo się zgubić. Gościem Cricova był również Jurij Gagarin, który w piwnicach miał zgubić się nawet na kilka dni. Podobno gdy wytrzeźwiał i odnalazł wyjście, w księdze pamiątkowej napisał: “Łatwiej oderwać się od ziemi, niż wyjść z Cricovskich piwnic”. W podziemiach winiarni Cricova jest przechowywana najważniejsza kolekcja win w kraju. Zebrano tutaj wszystkie „historyczne” wina – wyjątkowe wina z charakterem. Cricova jest jednym z niewielu miejsc, w którym metodą tradycyjnej szampanizacji produkuje się wina musujące. Na koniec zwiedzania, będą mieli Państwo okazję wejść do sal degustacyjnych, odwiedzonych przez wiele znanych osobistości. Następnie przejazd do Iasi – stolicy rumuńskiej Mołdawii. Zwiedzanie: m.in. Plac Zjednoczenia, Cerkiew Trzech Hierarchów, malownicza Starówka, Monastyr Golia. Przejazd do hotelu w okolicach Iasi. Obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd przez niezwykły wąwóz Bicaz, Udamy się na spacer wąwozem, by podziwiać niemal pionowe ściany skalne, Najbardziej charakterystyczna z nich, Piatra Altarului wznosi się malowniczo, a na jej szczycie dostrzec można krzyż, który zastąpił umieszczoną za poprzedniego systemu czerwoną gwiazdę. Następnie przejazd nad Jezioro Czerwone – położone jest u stóp gór Hăsmaş. To największe, naturalne jezioro górskie w Karpatach Rumuńskich. Jego nazwa pochodzi od czerwonych tlenków i wodorotlenków żelaza, które dają zabarwienie osadom dennym. Transfer do hotelu w okolicach Jeziora Czerwonego. Obiadokolacja, nocleg.

da Sforii – najwęższą uliczka w Europie o szerokości zaledwie 1,32 metra i długości 83 metrów! Jest tak wąska, że wygląda właściwie bardziej jak brama i trzeba bardzo uważać, by jej nie przeoczyć. Po południu udamy się do Predeal – słynnego górskiego kurortu najwyżej położonego miasta zlokalizowanego na wysokości 1040 m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu pośród górskich szczytów, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd do Bran, gdzie odwiedzimy zamek uważany kiedyś za siedzibę Drakuli, mimo iż do dziś dnia nie ma na to zbitych dowodów. Odwiedzimy znajdujące się w zamku muzeum historycznie i przyjrzymy się z bliska nierozwikłanej do dziś historii Włada Palownika. W dalszej kolejności udamy się do zamku w Peles – dawnej rezydencji królów Rumunii. Znajduje się on w malowniczej miejscowości Sinaia zwanej „Perłą Karpat”, wzniesiony został w latach 1873-1883 z polecenia króla Rumunii Karola I. Z zewnątrz przypomina bardziej baśniowy renesansowy pałac niż tradycyjny zamek. Zwiedzimy wnętrza oraz znajdujące się w środku muzeum. Następnie przejazd do Bukaresztu, gdzie udamy się na tradycyjną rumuńska kolację połączoną z programem folklorystycznym w restauracji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny w Bukareszcie, przejazd na lotnisko na godzinę 13.00. Wylot do Polski o godz. 14:50, przylot do Gdańska ( z międzylądowaniem )

Cena zawiera:
  • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
  • 7 śniadań i 6 obiadokolacji oraz kolacja regionalna z folklorem w Bukareszcie.
  • rejs po Delcie Dunaju wraz z degustacja wina
  • transfery zgodnie z programem
  • opiekę polskiego pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • przelot na trasie Gdańsk - Bukareszt - Gdańsk z międzylądowaniem.
Cena nie zawiera:
  • wejść do wybranych obiektów i usług przewodnickich, ok. 70 Euro
UWAGA:
  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • podczas realizacji programu organizowane będą Msze Święte.