Pielgrzymka połączona z wypoczynkiem. TRANSYLWANIA I ZŁOTE PIASKI

Rodzaj wycieczki Pielgrzymki
Typ wycieczki last minute
Czas trwania wycieczki Wielodniowe
Wielkość grupy Od 2 Do 10 Os. Od 11 Do 20 Os. Od 21 Do 30 Os. Od 31 Do 40 Os. Pow. 41 Os.
Wyżywienie pelne
Liczba dni 13

Szczegóły

Wyjazd z Mirachowa o godz. 5.00, przejazd z postojami przez Polskę na nocleg do Słowacji, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd do Miszkolc Topolce. Kąpiele w najsłynniejszym kąpielisku termalnym na Węgrzech, wyjazd w drogę do Rumuni do Klużu, gdzie zwiedzamy najważniejsze zabytki: Katedra Prawosławna, Pałac Sprawiedliwości, Plac Węgierski, przejazd na nocleg, obiadokolacja.

Śniadanie, przejazd do Sighisoary, która jest najpiękniejszym i najlepiej zachowanym średniowiecznym miastem w tej części Europy. Zwiedzamy Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, Wieżę Zegarową oraz dom, w którym urodził się hrabia Drakula. Po południu wizyta w Braszowie. Zwiedzamy stare miasto: stylowe późnośredniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół oraz średniowieczne mury miejskie, przejazd na nocleg, obiadokolacja.

Śniadanie, przejazd do Tulczy, zwiedzanie pałacu Peles- letniej rezydencji królów Rumunii, dalsza droga do Tulczy nazywanej „bramą Delty Dunaju”. Można z tąd rozpocząć zwiedzanie unikatowego przyrodniczego „raju”. Delta Dunaju jest drugą co do wielkości deltą w Europie i jest domem dla ponad 300 gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia, będziecie mogli podziwiać zarówno pelikany jak i rózne gatunki czapli, kormorany, łabędzie i inne ptaki. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd wybrzeżem Morza Czarnego. Postój w Konstancy – dawnym starożytnym mieście Tomis – zwiedzamy Plac Owidiusza, Muzeum Archeologiczne oraz Katedrę Św. Piotra i Pawła. Przejazd do Bułgarii, postój w Balichiku – zwiedzanie ogrodubotanicznego z bogatymi okazami kwiatów: róż, kaktusów, kompleks pałacowy – rezydencja akwaterowanie w hotelu w słynnym kurorcie Złote Piaski, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

Przylądek Kaliakra – czas trwania wycieczki ok 4 h – NOS KALIAKRA – wąski, ok. 3 km. cypel z przepięknym widokiem na wybrzeże Morza Czarnego. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć skaczące w morzu delfiny. Na półwyspie znajdują się pozostałości po kulturze rzymskiej.

wycieczkado Warny,czas trwania wycieczki ok 6 hzwiedzanie trzeciego co do wielkości miasta w Bułgarii: cerkiew katedralna, mauzoleum Władysława Warneńczyka, port, park nadmorski.

Śniadanie, przejazd do stolicy Rumuni – Bukaresztu – zwiedzanie m. in. Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie – siedziba Filharmonii oraz Plac Rewolucji – drugi co do wielkości budynek na świecie, a także odbędziemy spacer po jednej ze starszych uliczek – Lipscani, obiadokolacja, nocleg.

Rano jedziemy w kierunku północnym. Po drodze zatrzymamy się w najstarszym klasztorze w Rumunii – w Monasterze Cozia. Kontynuujemy przejazd doliną Aluty przez Przełom Czerwonej Wieży, który dawniej stanowił granicę między Transylwanią a Wołoszczyzną. Po południu zwiedzamy Sybin. Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, most kłamców to tylko wybrane zabytki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta. Zwiedzimy także Kościół Ewangelicki. Przejazd do Monastyru Manole – perełka architektury wołoskiej, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dziś wyjeżdżamy z Rumunii. Jedziemy przez Sebes, gdzie odwiedzimy Kościół Ewangelicki, Devę i Arad największe Sanktuarium Maryjne w Rumuni, dalsza droga przez Węgry na nocleg do Słowacji, obiadokolacja nocleg.

Śniadanie. Przejazd do najbardziej znanego miejsca kultu maryjnego Słowacji na Mariańskiej Górze – Levoczy. Nawiedzenie neogotyckiego Kościoła pod wezwaniem Marii Panny z cudowną figurką Matki Bożej z XV w. Zwiedzanie perły architektury średniowiecznej – pięknej starówki z Kościołem św. Jakuba posiadającego jeden z największych drewnianych barokowych ołtarzy na świecie. Przejazd do Besenovej, kąpiele w basenach termalnych, Obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, postój w Częstochowie na Jasnej Górze – dalsza droga do Mirachowa – przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena: 1170 zł 340 EUR / os. plus 75 Euro na wszystkie wstepy i opłaty przewodnickie podczas całej pielgrzymki
Cena zawiera:
  • transport autokarem z klimatyzacją
  • 12 noclegów w hotelach
  • 12 śniadań, 11 obiadokolacji
  • kolacja z muzyką na żywo w Rumuni.
  • opiekę pilota przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW