PIELGRZYMKA DO WIECZNEGO MIASTA – RZYMU

Rodzaj wycieczki Pielgrzymki
Typ wycieczki last minute
Czas trwania wycieczki Wielodniowe
Wielkość grupy Od 2 Do 10 Os. Od 11 Do 20 Os. Od 21 Do 30 Os. Od 31 Do 40 Os. Pow. 41 Os.
Wyżywienie pelne
Liczba dni 9

Szczegóły

Wyjazd z Chwaszczyna w godzinach porannych. Przejazd autokarem przez Polskę – postój w Częstochowie – Sanktuarium na Jasnej Górze. Dalsza droga na nocleg w Czechach w okolicach Znojmo.

Dalsza droga do Włoch. Przejazd przez Austrię na nocleg w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach wieczornych.

Nawiedzenie Bazyliki św. Pawła za Murami. Uczestnictwo w modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra z udziałem papieża. Po południu nawiedzenie Bazyliki św. Jana na Lateranie oraz zwiedzanie Barokowego Rzymu, Fontanna di Trevi, Placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami, Panteonu oraz Placu Navona.

Wycieczka na Monte Casino. Dalsze zwiedzanie Wiecznego Miasta, w tym Bazyliki Santa Maria Maggiore, San Pietro in Vincoli z jednym z najwspanialszych arcydzieł Michała Archanioła – Mojżesza oraz Katakumb św. Kaliksta.

Zwiedzanie Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską, Bazyliki św. Piotra, w tym nawiedzenie kaplicy św. Sebastiana, gdzie mieści się grób św. Jana Pawła II oraz przejście przez Święte Drzwi. Następnie zwiedzanie starożytnego Rzymu: Colosseum, Forum Romanum oraz Kapitolu.

Przejazd do położonego w Umbrii – zielonym sercu Italii – Orvieto. Zwiedzanie miasta, w którym dla upamiętnienia Cudu Eucharystycznego z Bolsenie, na polecenie papieża Urbana IV, wybudowano najpiękniejszą gotycką katedrę we Włoszech oraz ustanowiono uroczystość Bożego Ciała. Następnie przejazd do Asyżu, gdzie nastąpi zwiedzanie pięknie odbudowanego miasta po trzęsieniu 

  • ziemi: Bazyliki św. Klary i św. Franciszka oraz Rynku. Przejazd do hotelu w okolice Wenecji.

Przejazd do Padwy i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Następnie przejazd do Wenecji, a w niej zwiedzanie Placu św. Marka z Bazyliką, rejs tramwajem wodnym po Wenecji i zobaczenie Pałacu Dożów z Mostem Westchnień oraz Mostu Rialto.

Przejazd do największego austriackiego centrum pielgrzymkowego w Mariazell – zwiedzanie miejsc, które odwiedzili zarówno papież Jan Paweł II i Benedykt XVI – m. in. Alpejskie Sanktuarium Boskiej Matki Austrii, Ludów Słowiańskich i Węgrów oraz Bazyliki Narodzenia NMP. Przejazd na nocleg do Czech.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Powrót do Chwaszczyna w godzinach wieczornych.

Cena pielgrzymki zawiera:
  • 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej **/*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami - kategoria włoska);
  • 8 śniadań (we Włoszech śniadania kontynentalne, wzmocnione);
  • 8 obiadokolacji;
  • ubezpieczenie KL, NW, opiekę wykwalifikowanego pilota;
  • bilety wstępu; opłaty przewodnickie; opłaty za przejazd metrem, kolejką podmiejską, tramwajem wodnym w Wenecji; opłaty za zestaw słuchawkowy; opłaty za wjazd do miast.
Ponadto:
  • Każdego dnia pielgrzymki przewidziana jest wspólna Msza święta. Opiekę duchową nad pielgrzymami będzie sprawować ks. Łukasz Szymanowski.
Cena pielgrzymki:
  • 485 zł 455 Euro od osoby