Majorka- Śladami katolickiego kultu

Rodzaj wycieczki Pielgrzymki
Typ wycieczki last minute
Czas trwania wycieczki Wielodniowe
Wielkość grupy Od 2 Do 10 Os. Od 11 Do 20 Os. Od 21 Do 30 Os. Od 31 Do 40 Os. Pow. 41 Os.
Wyżywienie pelne
Liczba dni 8

Szczegóły

Wyjazd z Trójmiasta to Modlina, przelot na lotnisko Św Jana w Palma de Mallorca , transfer do wybranego hotelu i zakwaterowanie.

Śniadanie, wyjazd z hotelu ok. 9.30 na panoramiczny tour po stolicy wyspy PALMA DE MALLORCA. Zwiedzanie miasta. W programie między innymi: spacer krętymi uliczkami pośród malowniczych dziedzińców i secesyjnych kamienic, gotycka katedra La Seu, jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii, w stylu kastylijskiego gotyku, kościoły i miejsca kultu katolickiego mi.in. Kościół Św. Eulalii i kościół Św. Mikołaja, Zamek Bellver, z którego roztacza się piękna panorama miasta. Udamy się na spacer po przepięknej starówce – to plątanina wąskich uliczek i urokliwych alejek. Uliczki od północy i wschodu ograniczone są zygzakiem alei, zbudowanych na miejscu starych murów miejskich Palmy. O godz. 11.30 w przerwie w zwiedzaniu msza św. w Kościele Św. Miguela. Powrót do hotelu ok. 17.30, Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Wyjazd z hotelu ok 09: 30 , udajemy się w kierunku miasta INCA, aby dotrzeć do pięknego

Następnie udamy się do POLLENCA, gdzie będziemy mieli możliwość pokonania kamiennych schodów z 365 stopniami, aby dotrzeć do malej kapliczki skąd rozciąga się przepiękny widok na całą zatokę Pollenca. Podczas Świąt Wielkanocnych odbywa się tu wiele uroczystości religijnych oraz procesja w Wielki Piątek. W dalszej kolejności udamy się do Portu POLLENCA i dalej na półwysep FORMENTOR – jedno z najbardziej malowniczych zakątków wyspy . Znajduje się na północno-zachodnim krańcu wyspy, który przecinają najwyższe partie gór Serra de Tramuntana. Półwysep rozciąga się na długości 20 km. Skaliste klify oraz wzgórza porośnięte karłowatą roślinnością to idealne miejsce dla wielu gatunków ptaków i jaszczurek. Odwiedzając Formentor z pewnością je zobaczymy. W zależności od pogody będzie możliwe pokonanie odcinka z Port Pollensa na Formentor łodzią. Powrót do hotelu i czas wolny, kolacja, nocleg.

Śniadanie, wyjazd do – jednej z najbardziej malowniczych i prestiżowych miejscowości na Majorce , gdzie zwiedzimy dawny klasztor Kartuzów oraz celę gdzie zimą 1838 roku przebywał i tworzył Fryderyk Chopin i George Sand . Wysłuchamy również małego koncertu muzyki Chopina. W małych , urokliwych uliczkach odnajdziemy kaplicę Św Katarzyny Thomas (1531- 1574), jedynej Świętej na Majorce , która jest patronką Valldemosy .

Dalej udamy się przez góry Sierra de Tramuntana do DEIA, podziwiając plantacje drzew oliwnych, chlebowych, sosny śródziemnomorskiej oraz przepiękne widoki. W tym urokliwym rejonie odwiedzimy Posesję MIRAMAR – wybudowaną w 1276 r za czasów panowania Jaime II na wniosek filozofa Ramona Llull , który otworzył w niej szkolę dla misjonarzy, uczącej języka arabskiego i innych języków orientalnych.

Na koniec dnia pojedziemy do SOLLER i Portu Soller – położonych w Dolinie Słońca , pośród ogrodów pomarańczy i cytryn, skąd kursuje słynny zabytkowy pociąg (możliwość przejazdu pociągiem za dodatkową opłatą). Powrót przez tunel do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, wyjazd z hotelu ok. 9.30 i przejazd do centrum wyspy, gdzie zobaczymy słynne miasteczko SINEU, najstarsze na Majorce. Udamy się na spacer po typowym miejscowym rynku z lokalnymi produktami i wyrobami artystycznymi. Następnie pojedziemy do PETRA – miejsca urodzin Brata Juniper Serra. Był on zakonnikiem bractwa Franciszkanów i założył misję w Kalifornii, Sacramento i San Francisco . Będziemy mieli możliwość zwiedzić dom, w którym się urodził, jak również klasztor Św Bernarda, gdzie rozpoczął swoją

zobaczymy stojący na obrzeżach miejscowości mały kościółek

BONANY (położony na wysokości 315 m n.p.m ) pochodzący z XVII / XVIII w, gdzie Juniper Serra wygłaszał swoje kazania przed wyjazdem do Ameryki . Powracając do Palmy po południu zwiedzimy jeszcze kompleks : Kościół i Konwent Św Franciszka, którego budowę rozpoczęto w XIII w i gdzie Juniper Serra udzielał lekcji filozofii. W tym kościele (boczna nawa) pochowany jest tez Ramon Llull.

Powrót do hotelu i czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Śniadanie, przejazd do miasta MANACORFELANITX i zatrzymamy się w Sanktuarium San Salvador, aby podziwiać wyrzeźbiony w kamieniu postać Dziewicy Marii z XV w , figurę Chrystusa i znajdujący się na szczycie kamienny krzyż , oraz rozciągający się przed nami wspaniały widok na wyspę . Następnie udamy się przez uroczy port rybacki – Port Colom do PORTO CRISTO (Portu Chrystusa ) i stamtąd do ARTA , gdzie zwiedzimy jaskinie i zobaczymy spektakl światła i dźwięku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

śniadanie, dzień wolny na zakupy i indywidualne zwiedzanie lub odpoczynek na plaży ( średnia temperatura powietrza w kwietniu to 18/20 * a wody 16 * )

śniadanie, wykwaterowanie z pokoi hotelowych i transfer na lotnisko. Przelot do Modlina, powrót autobusem do trójmiasta, koniec pielgrzymki.

Cena zawiera:
 • 7noclegów w hotelach ***, w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami
 • 7śniadań i 6 obiadokolacji
 • 5 dniowy program wycieczek z biletami wejściowymi i lokalnym przewodnikiem
 • transfery zgodnie z programem.
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • wstępy do wybranych obiektów
 • przelot na trasie Modlin – Majorka – Modlin z 2 bagażami podręcznymi ( walizka i plecak)
Cena nie zawiera:
 • napoi do obiadokolacj
 • dodatkowych bagaży:
Uwaga:
 • podczas zwiedzania będą organizowane msze święte
 • kolejność programu może ulec zmianie