Gruzja – kraj wybrany przez Boga

Rodzaj wycieczki Pielgrzymki
Typ wycieczki last minute
Czas trwania wycieczki Wielodniowe
Wielkość grupy Od 2 Do 10 Os. Od 11 Do 20 Os. Od 21 Do 30 Os. Od 31 Do 40 Os. Pow. 41 Os.
Wyżywienie pelne
Liczba dni 13

Szczegóły

19:00 spotkanie na Lotnisku w Gdańsku, 21:05 wylot do Warszawy 22:30 wylot do Tbilisi,

Przylot na lotnisko w Tbilisi o 04:05. Spotkanie z przewodnikiem. Zakwaterowanie i wypoczynek. Wycieczka po Tbilisi. Zwiedzanie zaczniemy od starej części miasta – Metekhi, która została zbudowana w XIII wieku. Będziemy mogli nasycić się pięknym widokiem starego miasta, jadąc koleją linową do twierdzy Narikala (IV w), z której będziemy mieli przyjemność zobaczyć fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej na ogród Botaniczny. Następnie przejedziemy do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są nadal wizytówką Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Nasz spacer będziemy kontynuować do Bazyliki Anczyschati, najstarszej cerkwi miasta (VIw). Dajej udamy się do Mtskhety – która jest pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnymg Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie według legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mtskheta z jej zabytkami jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia udamy się na kolację w lokalnej restauracji połączoną z lokalnym programem artystycznym – Wieczór Gruziński z tańcami narodowymi. Program się zaczyna o godz. 20:00. Nocleg w Tbilisi.

Śniadanie. Wyjazd do Kacheti – jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzimy siedzibę żeńskiego zakonu i jedno z głównych miejsc pielgrzymkowych w Gruzji – to tu została pochowana „oświecicielka” Gruzji – święta Nino która nawróciła Gruzję na chrześcijaństwoMatki Bożej. Następnie udamy się do Signagi – „miast wiecznej miłości”. Położone jest ono na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Można tutaj podziwiać krajobrazy wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Udamy się na zwiedzanie miasta. Następnie przejedziemy do Wlistsikhe gdzie udamy się na obiad u lokalnego rolnika. Po posiłku przejdziemy na warsztaty kulinarne: wykłady o pieczeniu chleba, (chleb kachetyński, którego nie produkuje się w żadnych innych regionach). Powrót do Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi. 

Śniadanie, o poranku zaczniemy naszą podróż po Gruzińskiej Drodze Wojennej, wśród gór Wielkiego Kaukazu. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na sztuczne jezioro Żinwali. Dojedziemy do miasteczka Kazbegi – głównego miasta w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIVw.) (3/4 godzina spaceru w dwie strony lub przejazd specjalnymi pojazdami 4×4 – 30 minut za dopłatą 6 Eur/osoba). Sama góra Kazbeg po gruzińsku: „Mkinvartsveri” czyli zmarznięty, lodowy szczyt. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi

Śniadanie, przejazd do Gori, gdzie zwiedzimy dom rodzinny Stalina wraz z muzeum. Następnie udamy się do Uplistsikhe – tonajstarsze skalne miasto na terenie Gruzji i jeden z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. W dalszej kolejności przejedziemy do Wardzi – po drodzę będziemy mieli okazję zwiedzać Park narodowy, gdzie będziemy mogli napić się zdrowej mineralej wody bezpośrednio ze źródła. Dojazd do Wardzii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Śniadanie, zwiedzanie Wardzi, która została zbudowana w XII – XIII wieku przez królową Tamar. Wardzia była jednym z największych miast Gruzji w XIIw. Do dziś zachowało się ponad 250 komnat na 13 poziomach oraz fragmenty sieci tuneli, korytarzy, schodów i systemu wodno–kanalizacyjnego. Przez lata była jednym z głównych ośrodków kulturalno – religijnych monarchii gruzińskiej. W dalszej podróży zatrzymamy się i zrobimy zdjęcia przy Twierdzy Khertwisi. Dojazd do Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

Śniadanie, przejazd do Mocameta w pobliżu rzeki Ckalcitela. W tej świątyni znajdują się relikwie Dawida i Konstantyna McheidzeZwiedzimy zespół klasztorny Gelati (1106) z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy. Następnie przejedziemy do Jaskini Prometeusza która jest bogata w stalaktyty, stalagmity, skamieniałe wodospady, perły jaskiniowe oraz podziemne rzeki i jeziora. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Ureki.

Śniadanie, przejazd nad Morze Czarne, do miasta Batumi – to czarnomorska perła Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Znajdziemy tu także wspaniały Ogród Botaniczny – który ma fascynującą lokalizację, przepiękne widoki na morze i góry, pięknę rośliny sprowadzone z Azjii, z Ameryki oraz Chin i z innych innych krajów. Dojazd do Batumi – zwiedzanie miasta, spacer nadmorską promenadą, zwiedzanie Piazza, i różne inne atrakcje. Na koniec dnia możliwość zobaczenia pięknego zachodu słońca. Powrót do Ureki. Kolacja i nocleg w Ureki.

Śniadanie. Wypoczynek w Ureki – słynne uzdrowisko nad morzem. Sama plaża jest czarna/szara. Bogate dary natury: morze, słońce, mały „aksamitny” piasek magnetyczny sprawiają, iż uzdrowisko w Ureki jest jedyne w swoim rodzaju i jest doskonałym miejscem do wypoczynku i leczenia. Dzień bez kierowcy i przewodnika. Kolacja w hotelu.

Czas na wypoczynek. Dzień bez kierowcy i przewodnika. Śniadanie i kolacja w hotelu. Nocleg w Ureki.

Czas na wypoczynek. Dzień bez kierowcy i przewodnika. Śniadanie i kolacja w hotelu. Nocleg w Ureki. Uwaga:dla chętnych będzie organizowana wycieczka fakultatywna

Śniadanie, czas wolny do godz. 12:00. Dojazd do Tbilisi. Wieczorem kolacja w hotelu w Tbilisi, nocleg.

Odbiór pakietów śniadaniowych w formie suchego prowiantu. Transfer z hotelu do Lotniska w Tbilisi. 4:50 wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie o godzinie 6.35. Wylot do Gdańska o godz. 7.25. Lądowanie w Gdańsku o godz. 8.20. Zakończenie pielgrzymki.


Cena zawiera:
  • 12 noclegów w hotelach ***, w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami (1x za wcześniejsze zakwaterowanie)
  • 12 śniadań (w tym jeden lunch box), 1 obiad, 9x kolacja , 1x uroczysta kolacja w Tbilisli z pokazem
  • przejazdy autokarem zgodnie z programem
  • opiekę polskiego pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • przelot na trasie Gdańsk – Warszawa – Tbilisi - Warszawa – Gdańsk – LL LOT
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: wjazd koleją linową w Tbilisi, Jaskinia Prometeusza, Ogród Botaniczny w Batumi, Wardzia, Park Borjomi, Muzeum Stalina w Gori, Uplistsikhe skalne miasto , przejazd pojazdami 4x4.
Cena nie zawiera:
  • napoi alkoholowych
  • świadczeń niewymienionych w programie